Září 2017

Pro děti zahýbeme sebou i Prahou!

Včera v 13:24 | Reina Sun |  Žij pohybem!
Zdárek.
Dám vám otázku. Pomáháte někdy ? Myslím obecně, mohou to být různé formy pomoci: dobrovolničení, přispívání DMS, organizace, dobré skutky... Jak často?

Byla tu minulý týden parádní akce, která spojila zdravý pohyb a pomoc dětem do jednoho nádherného celku. Byla to akce Teribear hýbe Prahou pořádaný Nadací Terezy Maxové na pražském Vítkově.


Princip je jednoduchý. Každý účastník si opatří čip a chodí/běhá/pajdá/plazí kolečka, kdy jedno kolo je cca 1,2 km. Za každý okruh, který se načte na čip, dá sponzor na vámi zvolený příběh 60 Kč. Akce se konala od 7. do 16. září nonstop a musím říci, že měla nádhernou atmosférru a bylo moc krásné vidět, že dobří lidé stále jsou :)
Letošní ročník byl opravdu mimořádný, padl totiž rekord - naběhali jsme přes 11 milionů korun! Lidé běhali opravdu dnem i nocí, ať už jsem vyrazila dopoledne nebo večer, pořád bylo na trati plno. Krásné bylo i to, že jste na okruhu mohli potkat i hendicapované, kteří se i přes svůj nedostatek zapojili na pomoc dalším! A tak by to mělo být.
Nelze se tedy divit, když ten nejlepší běžec za 10 dní zvládl naběhat 770km! To bych nedala snad ani na kole, klobouk dolů!Já jsem se účastnila bohužel pouze dva dny, kdy jsem byla v Praze, ale i tak jsem za to ráda. Já, která neběhám, pokud si zrovna nezachraňuju život, jsem naběhala 20 km! Taky mě bolely nohy jako čert, ale když je to z dobrého důvodu, proč ne.


Takže pro příští rok si tuto akci budu hlídat! A vy se nebojte pomáhat, zajímat se o ostatní.. Proč na ulicích děláme, že se nevidíme? Je trapný se na někoho usmát? Je to okamžitě bráno jako flirt či zájem? Uvědomme si, že my jsme svět, my ho tvoříme, tak ho můžeme i změnit! Jen se toho nebát :)

Krásný týden
přeje
Reina Sun

Norsko, trolové a krosna |

11. září 2017 v 11:24 | Reina Sun |  Najdi svou cestu
Po sto letech a jedné zimě vás tu vítám!
Těchto pomyslných sto let jsem strávila v naprosto úžasné evropské zemi, kde jsem konečně začala žít a zažila neuvěřitelné!

Suma sumárum:

2 - blondýny - 21 dní - 15 kg na zádech - přes 400 km v nohách - 3 národní parky - 900 km stop/vlak/bus

Neskutečně mě tato cesta obohatila, ukázala mi MĚ z jiného úhlu a dala mi spoustu zážitků. Ať to byly krizové situace, kdy jsme neměly kde spát nebo naopak jedinečný pocit zadostiučinění, že jsem tu pitomou horu pokořila a vylezla! Stálo to za každý puchýř, za každý kilometr! Už se těším, až vymyslím další podobnou blbost :)
Podělím se o fotky, jsou v celém článku :)